top of page

Leke Tedavisine Yenilikçi Yaklaşım


Leke Tedavisine Yenilikçi Yaklaşım

Cilt lekeleri yaygın bir cilt problemidir. Kadınlarda daha sık görülen cilt lekeleri cildin daha yaşlı, daha cansız ve daha sağlıksız görülmesine neden olur.


Cilt Lekelerinin Sebepleri

Ciltteki leke sorunları, cilde rengini veren melanin pigmentinin cildin bazı bölgelerinde artması ile oluşur. Bu istenmeyen artışın en büyük sorumlusu güneşin zararlı UV ışınlarıdır. UV ışınları melanositleri uyararak pigment üretiminin artmasına neden olur. Genetik yatkınlık, yaş, hamilelik dönemindeki hormonal değişimler ve uzun süre hormon ilacı kullanmak leke oluşumunun diğer nedenleri arasındadır. Bazı cilt hastalıları ve cilt tahrişleri sonucu PIH (PostEnflamatuvar Hiperpigmentasyon) adı verilen leke sorunu ortaya çıkabilmektedir. Akne sonrası aknenin bulunduğu alanlarda da PIH görülebilmektedir. Yanlış kozmetik ürün kullanımı ve uzun süre kimyasallarla temas etmek de bir başka leke nedenidir.


Cilt Lekeleri Daha Çok Hangi Bölgelerde Oluşur

Hamilelik döneminde melazma en sık görülen leke türüdür. Alın ve üst dudak bölgesinde de görülmekle birlikte daha çok yanaklarda geniş bir alanda ortaya çıkar. Hamilelik maskesi olarak da adlandırılan melazma tedavisinde agresif tedavi yöntemleri melazmanın artmasına neden olabilir.

Yaşlılık lekeleri sıklıkla el sırtında görülür. Yaşa bağlı vücut daha çok pigment üretmeye başlar ve yaşlılık lekeleri tabir edilen kahverengi, yuvarlak lekeler görülmeye başlar. Özellikle el sırtında gelişen bu lekelerde deterjan gibi kimyasallarla uzun süre temas da leke oluşumunda etkendir.

Çiller, genetik yatkınlık ve güneşin UV ışınlarına maruz kalma sonucu ortaya çıkarlar. Daha çok yüz, dekolte, omuz ve kol bölgesinde görülür.

Solar lentigo çillerden daha büyüktür, kahverengi ve siyah renktedir. Direkt güneşle temas eden alanlarda daha çok görülür.

Yıllardır leke sorunlarında farklı tedaviler uygulanmaktadır. Lazer tedavileri, kimyasal peeling, ilaçlar ve kozmetikler bu tedaviler arasındadır. Özellikle melazma tedavisine çok hassas yaklaşmak gerektiğinden oldukça zorlu bir süreçtir.


Baby Face Ultra™ ile yemeği prosedürü diye tabir edilen kısa uygulama süresinde pürüzsüz, aydınlık ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün.

Baby Face Ultra™, başta melazma olmak sürece tüm cilt lekelerine klasik yöntemlerin dışında farklı bir tedavi yöntemiyle yaklaşıyor. Tamamen yenilikçi bir yaklaşımla, lazer uygulaması ve dermozmetik içeriklerin cilde iletilmesini kombinliyor ve sinerjik etkiyle lekeleri tedavi ediyor. Ciltte önce Thulium lazerle 5 dakikalık bir sürede yaklaşık 30.000 mikro kanal açılıyor. Ardından sisteme özel formüle edilmiş aktif içerikler cildin ihtiyacı olduğu bölgeye kadar iletiliyor. Dermokozmetik formüllerin ciltte etkili olabilmesi için etkinliğini cildin derin tabakalarına kadar koruması gerekir. Baby™ Face Beauty ciltte oluşturduğu mikro kanallar vasıtasıyla dermozkozmetik içeriklerin derine kadar emilebilmesini sağlayan yenilikçi bir teknolojiye sahip. Leke tedavisinde etkisi klinik olarak kanıtlanmış Traneksamik Asit cildin derin tabakalarına ulaşıp, cildi içten dışa doğru onarmaya başlıyor. Cilt tonu düzensizlikleri için de yapılabilen bu tedavi ile eşit bir cilt tonu elde ediliyor. FDA onayına sahip bu sistem tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Baby Face Ultra™ ile yemeği prosedürü diye tabir edilen kısa uygulama süresinde pürüzsüz, aydınlık ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün.


Comments


bottom of page