top of page

Yaz Öncesi Leke Tedavisi


Cilt lekeleri en sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelir. Cildimizde melanin adı verilen bir renk pigmenti vardır. Cildimizin melanin miktarı gerçek ten rengimizi belirler. Melanin, cildin her alanında eşit oranda bulunduğunda cilt rengi homojendir. Ancak cildin belli bir alanında herhangi bir nedenle aşırı miktarda melanin üretildiğinde koyu renkli lekeler ortaya çıkar. Bu nedenler arasında güneşin zararlı UV ışınları, genetik yatkınlık, yaş, hamilelik, hormon ilaçlarının kullanımını sayabiliriz. Yüz, dekolte, eller gibi güneşe daha çok maruz kalan alanlarda görülen lekeler daha çok kahverengi renk ile karakterizedir. Açık kahverengiden daha koyu kahverengiye kadar farklı renklerde, noktasal veya yaygın olarak görülebilirler.


Baby Face Ultra Lazer Leke Tedavisi

Baby Face Ultra, 1927 nm Thulium lazerdir. Diğer Thulium lazer sistemlerinden farkı özel formülasyona sahip dermokozmetik serumlarla desteklenmesidir. İki aşamalı bu leke tedavisinde cilt önce Thulium lazer ile taranır. Bu esnada cilt yüzeyini bütünlüğünü korurken, cilt altında mikro kanallar açılır. Bu yaratılan kontrollü mikro hasar ile doğal yara iyileşme süreci başlar, iyileştirici hücreler yaralı dokuya hücum ederek onarıma başlar. Aynı zamanda kolajen ve elastin sentezi de aktive olur. Ardından Baby Face Ultra sistemine özel olarak geliştirilen serumlar cilde uygulanır. Cilt bariyerini kolayca geçebilmeleri için Nano partiküler yapıda üretilmiş serumlar birkaç kat lipozom ile kaplanmıştır. Tüm bu özellikleri ile cildin alt tabakalarına etkin geçiş sağlanmış olur. Thulium lazer sistemi ile açılan mikro kanallardan geçen serum içerikleri, cilt altında derin tabakalara kadar nüfus ederek iyileşmeyi içten dışa doğru başlatırlar.


Leke tedavisinde Traneksamik Asit ve C Vitamini içeren Baby Face Ultra serumları kullanılır. Yaklaşık 7-8 dakika süren kısa süreli bir tedavidir. Lekenin türüne, derinliğine, bulunduğu bölgeye göre farklı enerji seviyelerinde, farklı güçlerde ve farklı atım modlarında uygulama yapılabilmektedir. Bu da tedavinin kişiye özel olarak yapılabilmesini sağlar. Thulium lazer, soyucu özellikte olmadığından uygulamadan sonra hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Sadece birkaç saat sonra geçen bir kızarıklık olur. Agresif modda çalışıldığında minik kabuklanmalar olabilmektedir, bu durum da bir iki sonra geçer ve ardından bebek cildi gibi pürüzsüz bir cilt dokusu ortaya çıkar. Lekelerde ilk seans sonrası azalma, renklerinde açılma fark edilir. Cilt aydınlanır, canlanır ve çok daha sağlıklı görünür. 3 hafta ara ile lekenin türüne bağlı olarak 3-4 seans önerilir. Baby Face Ultra leke tedavisinden sonra lekelerin tekrar ortaya çıkmaması için mutlak surette güneşten korunmak gerekir. Leke tedavisinin etkili ve kalıcı olabilmesi için SPF 30 veya üzeri bir koruyucu krem kullanılması önerilir.

Baby Face Ultra, sadece leke tedavisinde değil aynı zamanda anti aging amaçlı da uygulanmaktadır. Lazer uygulamasında kolajen ve elastin sentezi de uyarıldığından ince çizgi ve kırışıklıklar, genişlemiş gözenekler, cilt tonu düzensizlikleri, sivilce izleri de tedavi edilir. Anti aging amaçlı güçlü antioksidan serumlardan yararlanılır. Baby Face Ultra serumlarından Resveratrol güçlü antioksidan özelliği ile cilt gençleştirme ve lifting amaçlı uygulanır. C Vitamini serumu da güçlü antioksidandır. Leke tedavisi yanı sıra cilt tonu düzensizlikleri, cilt aydınlatma ve cilt parlatma amacıyla kullanılır. A Vitamini türevlerinden Retinol serumu ise kırışıklıklık ve ince çizgilerin hafifletilmesinde uygulanır. Ayrıca yaygın cilt kızarıklıklarının giderilmesinde de etilidir.


Leke tedavisi yanı sıra cilt gençleştirme etkisi de olan Baby Face Ultra yüz, dudak, dekolte ve el sırtında bakım amacıyla da uygulanabiliyor. Hafif modda yaz aylarında da uygulanabilmesi büyük avantaj.


Comments


bottom of page