top of page
Kadın model
RF nedir? Neden “Radyofrekans” teknolojisi Scarlet x tarafından kullanılmaktadır?
Mikro iğneleme, yani bilinen adıyla Altın iğne; ısı kullanmak yerine, mevcut yara dokuyu zedeleyerek ve cildin doğal onarım sürecini devreye sokmak için “cilde enjekte edilen küçük iğnelerin kullanımı yoluyla” ciltte mikro yaralanmaların mekanik hareketine dayanır.

Medikal cihaz olup klinik ortamında uzman hekim denetiminde kullanılması zorunludur.

ScarletX nedir?
Scarlet X hem radyo frekansı tedavisinin hem de mikro iğnelemenin geleneksel faydalarını tek bir tedavide benzersiz bir şekilde birleştiren ve geliştiren bir radyo frekansı mikro iğneleme enerji cihazıdır.

RF nedir? Neden “Radyofrekans” teknolojisi Scarletx tarafından kullanılmaktadır?
Altın iğne ile radyofrekans bir araya geldiğinde; cildi belirli derinliklerde ısıtmak için radyo frekansı enerjisi kullanılarak çalışır. Isı, daha fazla kolajen üretiminin tetiklenmesini sağlamak için cildin doğal onarım sürecini devreye sokarken aynı zamanda bir sıkılaştırma etkisi sağlamak adına anında kolajen tetiklenmesine olanak verir. Bu cihazda radyo frekansı enerjisi odaklanmamıştır ve bu, "toplu ısıtma" olarak bilinen bir işlemde her seferinde derinin büyük bir bölümünün ısıtıldığı anlamına gelir.

 

Çapa 1

Mikro iğneleme, yani bilinen adıyla Altın iğne; ısı kullanmak yerine, mevcut yara dokuyu zedeleyerek ve cildin doğal onarım sürecini devreye sokmak için “cilde enjekte edilen küçük iğnelerin kullanımı yoluyla” ciltte mikro yaralanmaların mekanik hareketine dayanır.

 

ScarletX, cildi sıkılaştıran ve tazeleyen, aynı zamanda pigmentasyon ve vasküler lezyonları tedavi etmek için anormal kan damarlarını ve dokuları hedefleyen Çift Dalgalı (sürekli dalga ve darbeli dalga) teknolojilerine ek olarak Radyofrekans (RF) Mikro iğneleme sistemidir.

 

Scarlet X'in 8 farklı modu, doktorlarımızın sizlere cildinizin ihtiyaçlarına göre ayarlayabildiği farklı tedavi protokollerine yönelik birden fazla ayarı sayesinde kişiselleştirilmesine olanak tanır. ScarletX minimal invazivdir ve en önemlisi minimal ağrıdır.  Scarlet X, bazal membranın altındaki tabakayı hedefler; papiller dermis olarak bilinen bölge böylede çalışması sayesinde cildin nemlenmesini ve elastikiyetini artırmaya ve cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olan Tip III kollajeni uyarır. Ayrıca altın iğneden kaynaklanan mikro yaralanmalar yoluyla yara dokularını parçalayarak tüm yara izlerindeki görünümü iyileştirmeye yardımcı olur.

 

ScarletX, cilt gevşekliği, inatçı pigmentasyon ve vasküler lezyonlara yönelik çok yönlü bir radyofrekans (RF) mikroiğneleme cihazıdır.

 

Radyo frekanslı altın iğne, kontrollü mikro yaralanmalar üreterek büyüme faktörlerinin salınımını uyararak cilde daha etkili ve doğru bir şekilde iletmeyi sağlar.

 

Geleneksel nostaljik RF mikroiğneleme sistemlerinden farklı olarak SylfirmX, hem “CW” hem de Darbeli Dalgaya “PW” sahiptir.

Çapa 2
SCARLETX
KLİNİKLER

ScarletX- SylfirmX- ScarletS

bottom of page