top of page
Portre
Altın İğne Tedavisinin bazı yan etkileri nelerdir?

ScarleX'in Faydaları!

 • Kombinasyon tedavisi olarak- Scarlet X, cilde verilen küçük iğneler yoluyla radyofrekans enerjisinin serbest bırakılmasından oluşur. Bu, mevcut bağımsız radyo frekansı ve mikro iğneleme teknolojilerini şu şekilde geliştirir:

 • Radyofrekans enerjisinin yaygın bir alan yerine lokalize bir şekilde iletilmesini sağlamak

 • Cildin doğal iyileşme süreci yoluyla gençleşmeyi teşvik etmek için mikro iğnelerin mekanik hareketi yoluyla ciltte kontrollü yaralanmalara izin vermek

 • Akne izi ve geniş gözeneklerden, gençleşme için cildin sıkılaştırılmasına ve gerginleştirilmesine ve hatta pigmentasyona kadar çeşitli koşulları tedavi edebilen güvenilir en etkili tedavi yöntemi ile sonuçlanır.

SxarletX Altınn İğne neleri tedavi etmek için kullanılabilir?

 • Yüz ve Vücut Gençleştirme

 • Gözeneklerin sıkılaşması ve yok olması

 • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların tedavisi

 • Yüz, boyun, çene ve dekolte bölgelerindeki cilt gevşekliğini sıkılaştırma

 • Çatlak tedavisi

 • Akne izlerinin azaltılması

 • Aktif akne tedavisi

 • Pigmentasyon bozuklukları

 • Post inflamatuar hiperpigmentasyon

 • Melazma

 • Vasküler bozukluklar

 • Gül hastalığı

 • Telenjiektazi

 • Akne Skarını Giderme

 

Sivilce izi nasıl oluşur?

ScarletX'in sivilce izlerinin tedavisinde neden etkili olacağını anlamak için sivilce izlerinin nasıl oluştuğunu anlamamız gerekiyor.

 

Akne izleri 3 ana nedenden dolayı oluşur:

Fibrotik Yaralanma, Hacim Kaybı ve Düzensiz Cilt Dokusu

Sivilce, Akne İzi Türleri

 • Fibrotik yara izi: cilt altındaki iltihaplanma ve enfeksiyon, cilt altında lif benzeri bantların oluşmasına neden olur. Bu bantlara fibrotik skarlar denir ve cildi içeri doğru çekerek yara izi ve düzensiz cilt dokusuna neden olur.

 • Hacim kaybı: cilt altındaki iltihaplanma da doku ve kolajen yıkımına neden olarak cilt yapısında hacim kaybına neden olur. Bu, cildin altında bir 'delik' oluşturur ve cildin içe doğru batmasına neden olur.

 • Düzensiz cilt dokusu: sivilce kaynaklı enfeksiyon, yüzeysel cilt tabakasının zarar görmesi nedeniyle cilt yüzeyinin de düzensizleşmesine neden olur. Bu hasar ciltte yüzeysel çukurlar oluşturur ve aynı zamanda gözeneklerin büyümesine neden olur.

Akne izlerinin bu tür nedenleri farklı tedavilerle protokolleri ile tedavi edilir. Fakat Scarlet X, bu 3 nedeni de tek bir seansta etkili bir şekilde tedavi edebilir, böylece artan etkilerle ihtiyaç duyulan tedavi sayısını azaltır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scarlet X Altın İğne Tedavisi Sivilce İzlerini Nasıl Tedavi Eder?

1. Fibrotik Skar

Fibrotik yara izi genellikle subsizyonla tedavi edilir. Subsizyon, bağlı cildi serbest bırakmak için bu lifli bantları 'keserek' yara dokusunu fiziksel olarak parçalamak için özel bir iğnenin kullanıldığı bir işlemdir.

Geleneksel Subsizyon mu Scarlet X mi?

 

Scarlet X, farklı yara izlerinin bulunduğu belirli derinliklere kalibre edilebilen mikro iğneler ile insizyon gerçekleştirir. Mikro altın iğneler (her el aletinde 25 iğne) 4 mm derinliğe kadar (herhangi bir lazerin ulaşabileceğinden daha derin) deriye yavaşça 'enjekte edilir'. Bu mikroiğneler, subsizyon sırasında kullanılan tek bir iğneden daha geniş bir yüzey alanı kapladığından lifli bantları daha etkili ve hızlı bir şekilde parçalayabilir ve mikro iğnelerin yakın dizilimi nedeniyle hiçbir alanın gözden kaçırılmamasını sağlar. Mikro iğnelerin çok küçük çapı nedeniyle, aynı zamanda geleneksel subsizyondan çok daha tolere edilebilir ve daha az ağrılıdır.

 

2. Hacim Kaybı

Deri altındaki doku tahribatından kaynaklanan hacim kaybı genellikle hyaluronik asit dolgu maddeleri enjektabllarla tedavi edilir. Bu enjekte edilebilirler çoğunlukla Scarlet X ile yer değiştirmekte. Çünkü; Sylfirm X, teknolojisi mikro altın iğneler aracılığıyla cilt katmanlarına kontrollü ve ayarlanabilir radyofrekans enerjisi verir. Bu radyofrekans, kolajen üretmek için cildi yeniden şekillendirir ve içeriden hacmi arttırır, böylece enjektabllara ihtiyaç duymadan yara izlerini yukarı doğru "tetikler". Hepsinden iyisi, Scarlet X tarafından uyarılan bu hacim kalıcıdır ve bir süre sonra dolgu maddeleri gibi kaybolmaz.

 

3. Düzensiz Cilt Dokusu

Sivilce izi nedeniyle ciltteki düzensiz doku Scarlet X, mikro iğnelerin ayarlanabilir derinlikleri sayesinde, cildin tüm yüzeysel katmanlarını daha hassas bir şekilde hedeflemek için yüzeyde farklı derinliklere ayarlanabilir. Yüzeyde, Sylfirm X teknolojisi, hasara ve yeniden yapılanmaya neden olmak için farklı derinliklere ayarlanır ve aynı zamanda cildi onarmak ve gözenekleri en aza indirmek için radyofrekans enerjisi de verir.

Sivilce izi tedavisi için neden Scarlet X'i seçmelisiniz?

Daha hızlı ve etkili sonuçlar için Scarlet X!

Akne izinin tüm nedenlerini tek 1 prosedürle tedavi edebilir, böylece daha hızlı ve daha etkili sonuçlar elde edilir.

Daha az ağrı!

Daha küçük mikro altın iğneler sayesinde Sylfirm X teknolojisi, geleneksel uygulamalardan çok daha az ağrılıdır. Ayrıca, radyofrekans enerjisi cildin farklı derinliklerine ve farklı skar tiplerine uyacak şekilde ayarlanabildiği ve kontrol edilebildiği için cildi rahatlatarak tedavi eder.

Scarlet X ile Daha Az Sarf Maliyet Etkinliği

Etkinliği ve azaltılmış tedavi sayısı nedeniyle, Sylfirm X teknolojisi yara izlerinin tedavisinde geleneksel ile karşılaştırıldığında daha uygun maliyetli olacaktır.

Minimum İyileşme Süresi

Şaşırtıcı bir şekilde, Scarlet X'in EN BÜYÜK avantajlarından biri azaltılmış iyileşme süresidir. Scarlet X, kontrollü enerjisi ve çok küçük iğneleri sayesinde 1-3 günlük çok daha kısa bir iyileşme süresine sahiptir.

Scarlet X sadece sivilce izlerini tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda gözenekleri en aza indirir, ince çizgileri azaltır ve cildi parlak ve yumuşak bırakır.

Derinlik, güç ayarları ve tedaviler arasındaki sıklık genellikle iyileştirmelerin ne kadar hızlı veya görünür olduğunu belirler.

Yeni kolajen oluşumu ve yeniden şekillenmenin gerçekleşmesi için zamana ihtiyaç duyulduğundan, yara izlerindeki iyileşmeler tedaviden yaklaşık bir ay sonra gözlemlenme eğilimindedir.

 

Hiperpigmentasyon ve enfeksiyon olasılığını azaltmak için hastalara genellikle kullanıcı doktorlar tarafından topikal bir krem reçete edilir. İlk birkaç gün özenle uygulanmalıdır. Yeterli güneş koruması ve nemlendirme, daha hızlı iyileşme ve yan etki olasılığını azaltmak için de önemlidir.

Ayrıca kök hücre serumları veya nemlendirici kâğıt maskeler gibi iyileştirici faydaları olan cilt bakımını uygulamak için de en iyi zaman!

 

 

Scarlet X diğer tedavilerle birleştirilebilir mi?

Kesinlikle! Ancak tüm tedaviler aynı gün içinde birlikte yapılamaz.

 

Sylfirm X, aşağıdakiler gibi daha iyi veya gelişmiş sonuçlar için diğer enerji bazlı cihazlar veya enjekte edilebilir maddeler ile birleştirilebilir:

 

 • Nemlendirme ve Esneklik: Sylfirm X + Skinboosters

 • İnce çizgilerin azaltılması: Sylfirm X + B. Toksin Enjeksiyonları veya Cilt Güçlendiriciler

 • Sıkma ve Kaldırma: Sylfirm X + Diğer Teknolojik Cihazlar

 • Pigmentasyon / Kızarıklık Tedavisi: Sylfirm + Leke tedavisi

 

SCARLET X NEYİ TEDAVİ EDER?

Scarlet X, darbeli dalga modunu kullanarak melazma ve rozasea gibi pigmentasyonları tedavi edebilir. Melazmaya, hiperaktif melanositler, epidermisin hasarlı taban tabakası, anormal kan damarları ve bozulan kollajen neden olur. Scarlet X altın iğne, melanin üretimini düzenleyerek, epidermisin taban tabakasını güçlendirerek, anormal kan damarlarını çıkararak ve kollajen üretimini artırarak melazmanın bu temel nedenlerini hedefler. Vücutta çatlaklar, kol sıkılaştırma, iç bacak ve diz üstü sarkmalarında toparlama için, saçlı deride saç kökü aktivasyonu için ve saç çoğaltma için de rahatlıkla uygulanabilir.

 • Scarlet X ile Jawline Hattı Oluşturma

 • Scarlet X ile Gıdı Eritme

 • Scarlet X ile Kaş Kaldırma

 • Scarlet X ile Çatlak Tedavisi

 • Scarlet X ile Leke Tedavisi

 • Scarlet X ile Ameliyatsız Yüz Germe

 • Scarlet X ile Yara İzi Tedavisi

 • Scarlet X ile Saç Tedavisi

 

Sylfirm X teknolojisi, görünür gözeneklerin görünümünü sıkılaştırabilir ve azaltabilir. 55-60°C'de dermal tabakaya iletilen RF, gevşek cildi yeniden şekillendirir ve sıkılaştırır. Tedaviden hemen sonra daha sıkı ve gergin bir cilt görülebilir.

Çapa 1
Çapa 2
Çapa 3

Scarlet X- Sylfirm X- Scarlet S

bottom of page