top of page

Cildin Gençlik Kaynağı Kolajen

Kolajen ciltte, kemiklerde, kaslarda ve tendonlarda bulunan bir proteindir. Temel görevi vücuttaki bağ dokularını daha güçlü hale getirerek vücut bütünlüğünü korumaktır. Cilt için de oldukça önemli olan kolajen, elastinlerle beraber cilde esneklik, sağlamlık ve güç verir.

Kolajeni ve kolajenin nasıl etki ettiğini daha iyi anlayarak, yaşlanma sürecini yavaşlatabilir ve uzun süre genç görünmeyi sağlayabiliriz. Bunun için öncelikle cildin yapısını incelemek gerekir. Cilt vücudun en büyük organıdır. Üç ana katmandan oluşur; Epidermis, Dermis veDeri Altı Katmanı

Epidermis- Cildin en üst tabakasıdır ve gördüğümüz kısımdır. Su kaybını önlemek ve vücuda izinsiz girişleri engellemek için koruyucu bariyer görevi yapar. Gençken bir cilt hücresinin yaşam döngüsü yaklaşık 28 gündür. Yaşlandıkça bu süreç çarpıcı bir şekilde yavaşlar, donuk ve kuru bir cilde neden olur.

Dermis – Dermis, kolajen ve elastinin bulunduğu alandır. Kolajen ve elastin lifleri pürüzsüz ve genç bir cilt görünümü sağlayan yapılardır. Cilde destek, esneklik ve güç verirler. 25 yaşından itibaren güneş ve hava kirliliği gibi çevresel faktörler, stres, sağlıksız beslenme ve sigara gibi etkenlerden dolayı kolajen üretimi yavaşlar ve kolajen kaybı başlar. Kolajen kaybıyla birlikte ciltte sarkma, ince çizgiler ve kırışıklık gibi gözle görülür yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Deri Altı Tabaka – Deri altı yağ katmanı cilde dolgunluk sağlar. Yaş aldıkça yer çekiminin de etkisiyle cilt sarkar, yağ yastıkları incelir ve yüz hacmini kaybederek daha yaşlı görünmeye başlar.

Baby Face Ultra Kolajen Üretimini Arttırır

Baby Face Ultra, ciltte doğru derinliğe doğru miktarda lazer enerjisi vererek kolajen üretimini uyarmak prensibiyle çalışır. Thulium lazer enerjisi, cilt içinde mikroskobik kanallar oluşturarak yeni kolajen üretimini hızlandırır. Böylece cilt kalitesinin hücresel düzeyde iyileşmesi sağlanır. Mikroskobik kanallar ayrıca cildi beslemek, onarmak ve daha sağlıklı olmasını sağlamak için doğrudan vitamin ve antioksidanların cilde verilmesi için iyi bir yol görevi görür. Vitamin ve antioksidan olarak Baby Face Ultra serumları kullanılır. Nano teknoloji ile üretilen serum içerikleri cilt bariyerini kolayca geçerek mikro kanallara yönelirler. Bu kanallar sayesinde derin cilt tabakalarına kadar nüfus ederler.


Baby Face Ultra ile kolajen üretimini arttırmak suretiyle cilt gençleştirme ve cilt yenileme uygulamaları geniş bir endikasyonu kapsar; Cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıklar, düzensiz cilt tonu ve dokusu, güneş hasarı ve melazma, leke tedavisi, aktif akne ve akne izi, genişlemiş gözenekler, daha parlak bir cilt, donuk yüzü canlandırma, cildi aydınlatma gibi çeşitli cilt problemleri tedavi edilir.

Baby Face Ultra cildin ihtiyacı temel alınarak tamamen kişiselleştirilebilir. Farklı cilt sorunları için farklı içerikli Baby Face Ultra serumlarından yararlanılır.

Baby Face Ultra Avantajları

Günümüzde kolajen üretimini arttırmak için çeşitli lazer tedavi seçenekleri mevcuttur. Bu tedaviler arasında Baby Face Ultra iki nedenden dolayı öne çıkmaktadır.

Birincisi, akıllı serum iletim sistemidir. Nano teknoloji ile üretilen Baby Face Ultra Serumları, lazer sisteminin açtığı mikro kanallardan kolayca derin cilt tabakalarına kadar penetre olurlar. Demokozmetik içerikli serumlar cildi derinlemesine beslerken aynı zamanda içten dışa doğru onarırlar. Bu bağlamda Baby Face Ultra akıllı bir dermokozmetik iletim sistemi olarak da etkilidir. Thulium lazer ve serumların sinerjik etkisi ile ilk seanstan sonra cilt tonunda ve dokusunda gözle görülür iyileşme fark edilir. Her seansla birlikte genel cilt kalitesinde giderek artan bir iyileşme ve cilt probleminde düzelme sağlanır.

Baby Face Ultra uygulamasının çok tercih edilmesinin bir diğer nedeni de ablatif yani soyucu özellikte olmamasıdır. Soyucu özellikteki lazer tedavilerinden sonra görülen uzun süren iyileşme dönemi Baby Face Ultra uygulamasından sonra görülmez, hasta normal yaşamına hemen geri dönebilir. Benzer teknolojilerle kıyasla daha minik ısı kanalları açar, ağrısız bir uygulamadır ve daha güvenlidir. Bu sayede tüm cilt tiplerinde kullanılabilmektedir. 10 dakika gibi kısa süren bir uygulama olması da bir diğer avantajıdır.


FDA onayına sahip Baby Face Ultra etkili sonuçları, güvenli olması, yan etkisiz ve kısa uygulama süresi ile son yılların en popüler yüz gençleştirme uygulamasıdır.

Comments


bottom of page